główna o mnie technika multimedia galerie wiersze dla dzieci dla dorosłych
Technika - Motoryzacja
powiększ

Użytkowanie

Na podstawie własnych wieloletnich doświadczeń przedstawiam sposób na utrzymanie doskonałości wyglądu samochodu.
Teraz ptasie odchody nie będą się wżerać w lakier, owadowe cmentarzysko na zderzaku przednim łatwiej się zmyje, szyby przestaną parować i opony dłużej pożyją. O dodatkowych korzyściach mógłbym pisać i pisać.

Polecam wypróbowane środki zarówno tym, którzy mają nowe auta, jak i tym, którzy zrezygnowali już z dbałości o wygląd kilkunastoletniego wózka.

Jednorazowy koszt zakupu wszystkich wymaganych preparatów nie powinien przekroczyć 100 złotych, a wystarczą one nam na kilka lat.

Poniżej tabelarycznie podpowiadam co powinniśmy kupić, do czego środek służy i jak go stosować.
Środki opisywane są w kolejności odpowiadającej ich ustawieniu na zdjęciu (od lewej do prawej).szampon do mycia karoserii
Johnson Auto Shampoo


Lepiej kupić ten bez wosku.
Recepta na użycie? Pozbycie się lenistwa i rezygnacja z myjni automatycznej.


pianka do mycia szyb
Bondo Glass Cleaner


Najlepsza na rynku aktywna pianka do mycia szyb z amoniakiem. Nie dość, że łatwo usuwa pozostałości owadów, to zastosowana na wewnętrznych powierzchniach okien- zabezpiecza przed parowaniem szyb.


emulsja do karoserii
Johnson Polish Performance


Są trzy rodzaje: do lakierów zwykłych, lakierów metalicznych oraz do lakierów starych, mocno zużytych.
Doskonała do zabezpieczenia przed wpływem warunków atmosferycznych!
Nanosi się na umyte i wytarte powierzchnie lakieru okrężnymi ruchami bawełnianej szmatki (rękaw od spranego podkoszulka) uważając na to, aby nie pobrudzić czarnych i gumowych elementów.
Po wtarciu środka na całą powierzchnię- polerujemy karoserię pozostałą częścią podkoszulka, od czasu do czasu strzepując energicznie z niego powstały pył.
Autko lubi, jak 2 razy w roku go tak wypucujesz. Zajmuje to trochę czasu, ale potem brud nie przykleja się do karoserii i mycie jest przyjemniejsze. Inne korzyści? Każdy lakier ma mikropęknięcia, bo karoseria pracuje. Emulsja tworzy film, dzięki któremu woda nie wchodzi w szczeliny popękanego lakieru i zwłaszcza w zimie- nie rozsadza go.
UWAGA! Jeśli na aucie stwierdzisz dużą ilość asfaltowych kropek to lepiej jest przed naniesieniem emulsji usunąć je benzyną ekstrakcyjną.


aerozol silikonowy
Shell Silicon Spray


Dostępny na stacjach benzynowych Shell.
Wszelkie uszczelki gumowe piją tylko ten środek! O zużywaniu się gumy wspominać nie muszę: parcieje, robi się popielata, a w zimie drzwi do uszczelki przymarzają.
Ten preparat ożywi na rok lub dwa czerń gumowych elementów karoserii. Można nim bezpośrednio spryskiwać powierzchnie, ale najczęściej nanosi się go na szmatkę i wciera.


środek do pielęgnacji i konserwacji opon
czernidło do opon firmy Auto Land


Można stosować inne, ale należy kupować matowiące, a nie błyszczące.
W rękawiczkach gumowych spryskuje się całe zewnętrzne powierzchnie opon, bez bieżnika! Potem przeciera szmatką i ją wyrzuca (szmatkę, a nie oponę!)


aktywna pianka do tapicerki
Johnson Textile


Z zewnątrz autko już lśni? Teraz kolej na wnętrze. Pierzemy fotele i tapicerkę drzwi w 5 minut! Opryskujemy siedzisko fotela cienką warstwą i szybciutko wcieramy piankę czystą szmatką. Potem kolej na oparcie itd. Nie czekamy, jak pianka całkowicie wsiąknie! Ładnie pachnie?


aktywna pianka do deski rozdzielczej
Johnson Plastic


Nie kupuj odmiany z połyskiem, tylko matowiącą!
Czyścimy nią deskę rozdzielczą, zderzaki (w wersjach nielakierowanych) oraz wszelkie plastiki w różnych kolorach.
Stosuje się ją podobnie jak piankę do tapicerki, ale już nie trzeba tak się śpieszyć- nie wsiąka.
Teraz dopiero pachnie! Auto jak nowe!